SSS

Bizimdadi.com herhangi bir bakıcı istihdam etmemektedir. Üye profilleri, özgeçmişler, iş ilanları ve diğer kullanıcı bilgileri sitemize üye olan kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Bizimdadı.com ekibi içeriğin yasalara aykırı olup olmadığını azami ölçüde kontrol etmektedir. Bununla birlikte her bir birey yürürlükteki yasalara uymaktan tek başına sorumludur. Yine de bizimdadı.com ekibi belirli kriterler doğrultusunda özgeçmiş ve ilan kontrolleri yaparak güvenilirliği korumaktadır. Seçtiğiniz bakıcının/işverenin kriterlerinize ve yürürlükteki yasalara uygun olup olmadığını belirlerken insiyatif almanız gerekmektedir.

Bizimdadi.com aile/işveren ve dadı/bakıcı üyelik sistemi ile çalışmaktadır. Üyeler ve sitede ziyaretçi olarak dolaşanlar sitede yayınlanmış ve üyelik sırasında belirtilmiş olan sözleşmeleri (gizlilik politikası,  kullanıcı sözleşmesi ve kişisel verilerin işlenmesi rıza metni) peşinen kabul etmiş sayılır.

Aile rolünü seçerek üye olan kullanıcılar iş ilanı yayınlayabilir ve/veya istedikleri bir özgeçmişin(özel danışmanlık kapsamındaki adaylar hariç) iletişim bilgilerini görüntülemeyi açabilirler.  

Bakıcı rolünü seçerek üye olan kullanıcılar özgeçmiş yayınlayabilir ve/veya sitedeki iş ilanlarına başvuruda bulunabilirler. Yayınlanmış iş ilanlarına başvuru yapan adayların iletişim bilgileri ilgili ailelere e-postarı üzerinden gönderilir ve ilgili ailelere sistemdeki yayınlanmış ilanlarım menüsünden görünür olur. 

Aile rolünü seçerek üyelik yapan kullanıcılar ilan yayınlama ve özgeçmiş görüntüleme paketi satın alarak ilgili işlemleri gerçekleştirebilir. İlan yayınlayan ailelerin ilanlarına başvuru yapıldığında, başvuru yapan adayın bilgileri e-posta ile gönderilir ve sistemden görünür olur. Aileler dilerse ilan yayınlamaksızın her hangi bir bakının(özel danışmanlık kapsamındaki adaylar hariç) iletişim bilgilerini açarak iletişime geçebilir.

Bakıcı rolünü seçerek üye olan kullanıcılardan yürürlükteki yasalar doğrultusunda ücret alınmamaktadır. Tüm özgeçmiş yayınlama ve iş ilanlarına başvurma işlemleri ücretsizdir. 

Bizimdadı.com hiç bir bakıcı/dadı ve diğer özgeçmiş yayınlamış üyeleri istihdam etmemektedir. Bizimdadi.com aile ve bakıcıların/iş arayanların buluşmasını sağlayan araçları sağlamaktadır. Bakıcıların istihdamı aileler tarafından anlaştıkları şartlar doğrultusunda yapılmaktadır. 

Her ne şartla olursa olsun dileğiniz zaman bakıcınızı değiştirebilirsiniz. Bakıcı aile anlaşmalarında yürürlükteki iş kanunları geçerlidir. Aynı şekilde bakıcı adayları belirledikleri deneme süresi içerisinde ailelerle yaptıkları anlaşmaları feshetme hakkına sahiptir. 

Bizimdadi.com iyzico ile anlaşmalı olarak ödemeleri tahsil etmektedir. Hiç bir kart bilginiz bizimdadi.com serverlarında saklanmamaktadır. Kart bilgileriniz iyzico şirketi güvencesi ile koruma altındadır. Yine de işlemlerinizi gerçekleştirirken sanal kart oluşturarak işlem yapmanızı tavsiye ediyoruz. 

Siteye üye olan her adaydan belirli bilgi ve belgeler(kimlik, çalışma izni, oturum izni, üyelik sırasındaki bilgiler vb…) talep edilmektedir. Azami oranda bu bilgi ve belgelerin teyidi yapılarak sitenin güvenilirliği korunmaya çalışılmaktadır. Yine azami oranda adayların referans araştırması yapılmakta ve özgeçmişleri kontrol edilmektedir. Tüm üyelikler öncelikle bizimdadı.com yetkilileri onayından geçmekte ve yayınlanmaktadır. 

Tüm bu kontrollere ve bilgi belge denetimine rağmen adaylarla işverenlerin arasında yaşanacak olası sorunlardan bizimdadi.com sorumlu değildir. Doğacak anlaşmazlıklarda iş ilişkisi sonlandırılmalı aksi durumlarda ise yetkili kamu mercilerine başvurulmalıdır.

Yabancı uyruklu bakıcıların iş kanunu gereği çalışabilmesi için oturum ve çalışma izinlerinin olması gerekmektedir. Yabancı uyruklu bakıcılardan gerekli belgeleri talep edilerek belge şartlarını karşılayan, özgeçmiş ve referans kontrolü uygun bulunan adaylara ücretsiz danışmanlık hizmeti verilmektedir. Oturum izni olan adaylara danışmanlık hizmeti verilebilmekte ancak iş kanunu gereği sadece çalışma izni olan adaylar aileler tarafından istihdam edilebilmektedir. İş ilişkisi sağlayan bakıcıların istihdamı aileler tarafından gerçekleştirilir. 

Hiçbir gerekçe sunmaksızın sitemizdeki üyeliğinizi iptal edebilirsiniz. Üyelik iptali için bizimdadi.com iletişim adımından sitedeki üyelik e-postanız ile talebinizi bildirmeniz yeterlidir. 

Aradığınızı Bulamadınız Mı?

Memnuniyetle yardımcı olalım!